Menü

Organik Kestane Poleni 200 GR

Organik Kestane Poleni 200 GR
Organik Kestane Poleni 200 GR
  • Stok Durumu: STOKDA YOK
  • Ürün Kodu: OB011
%14
indirim
600,00TL
700,00TL
Saat 12:00'ye kadar verilen siparişlerde Aynı Gün Kargo
Tüm siparişlerinizde
Ücretsiz Kargo seçeneği

Arı poleni kullanımının çok eskilere dayandığı bilinmektedir. Bir ilaçtan ziyade besin takviyesi niteliğindedir. İçeriğinde başta aminoasitler, yağlar ve vitaminler olmak üzere yaklaşık 250 farklı madde barındırmaktadır. Bu zenginliği nedeniyle polen nedir sağlığa faydaları nelerdir sorusu asırlardır merak konusu olmuştur.

Arı poleni genellikle besin takviyesi olarak tercih edilmektedir. Vücut direncini arttırmak, iştah açmak, erken yaşlanmayı önlemek ve vücut dinçliği kazandırmak gibi birçok amaçla tüketilmektedir. Polen, işçi arılar adıyla da bilinen toplayıcı arılar tarafından çeşitli bitkilerden toplanarak kovana getirilmektedir. Bunlara biraz balmumu, nektar ve salgılar da ilave edilerek son halini alır. Bal veya arı sütü ile çokça karıştırılsa da polen çok daha farklı bir şeydir.

Polen Faydaları Nelerdir?

Polenin yapısında oldukça zengin içerikler bulunmaktadır. Âdeta her birisi bir başka rahatsızlığa iyi gelmektedir. Polen faydaları nelerdir diye akıllara takılan sorular olabilir. Bu sorulara genel hatları ile şöyle cevap verilebilir:

·         Çok iyi bir antioksidan içeriğe sahiptir. Bu sayede vücudu diri ve dinç tutar.

·         Cildi yeniler ve korur. Aminoasitler ile hücreleri yeniler.

·          Kanın pıhtılaşmasını engelleyerek akışkanlık kazandırır. Bu özelliği sayesinde kalp ve damar rahatsızlıklarına iyi gelir. Kalp krizi riskini azaltır.

·         İçeriğindeki enzimler sayesinde sindirim sistemini koruyarak sağlıklı bir şekilde görevini yürütmesine yardımcı olur.

·         Çok iyi bir enerji kaynağıdır. Başta sporcular olmak üzere gün içinde yoğun tempoda çalışanlar tarafından sıkça tercih edilir.

·         İçeriğindeki antibiyotik özelliği sayesinde bağışıklık sistemini zararlı mikroplardan arındırarak oldukça kuvvetlendirir.

·         İshalin giderilmesi için oldukça etkilidir. Sebze veya meyveler ile birlikte yarım kaşık alınarak tüketildiğinde iyileşmeyi hızlandırır.

·         Zengin vitamin ve mineralleri ile çok iyi bir iştah açıcıdır. Yemekte zorlanan çocuklar için sıkça kullanılır.

·         Prostata iyi gelir, sık sık idrara çıkma sorununa karşı gayet başarılı sonuçlar verir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
Doğrulama Kodu