Menü

Organik Çiçek Balı 1 KG

Organik Çiçek Balı 1 KG
Organik Çiçek Balı 1 KG
  • Stok Durumu: STOKDA YOK
  • Ürün Kodu: OB006
%13
indirim
700,00TL
800,00TL
Saat 12:00'ye kadar verilen siparişlerde Aynı Gün Kargo
Tüm siparişlerinizde
Ücretsiz Kargo seçeneği
Organik Çiçek Balı 1 KG

Ülkemizde Doğu Anadolu Bölgesinin Erzurum ve çevre illerinin yüksek bölgelerinde bulunan karışık çiçeklerden elde edilen çiçek balı, insanlar tarafından oldukça sevilen ve yoğun olarak tüketilen bir bal çeşididir. Çiçek balı son derece enerji veren ve sağlık açısından çok faydalı olan bir besindir. İnsanlar çiçek balını hayatın her alanında kullanırlar. Örneğin sabah kahvaltılarının vazgeçilmez tatlısı olan çiçek balı masanın bir köşesini her zaman süsler. Aynı zamanda hastalıklara da iyi gelen çiçek balı, ıhlamur ya da süt ile karıştırılıp da içilebilir.

Çiçek balı içerisinde herhangi bir bakteri, katkı maddesi, zararlı besin öğesi bulundurmaz. Tamamen doğal ve katkısız elde edilen çiçek balı vitamin ve mineral değerleri bakımından oldukça yüksektir. İnsan sağlığına faydalı olan bu vitamin ve mineraller bala alerjisi olan bireyler tarafından yoğun miktarda tüketilmemesi gerekir.

Çiçek balının kalitesini belirleyen en önemli unsurlardan bir tanesi, arıların balı topladığı bölgenin yüksekliği ve çiçeklerin çeşitli olmasıdır. Erzurum bölgesindeki yüksek rakımlı yaylalarda bulunan, Karunga, Yonca, Koyun Gözü, Dağ Nanesi, Gırdak gibi çeşitli çiçekler çiçek balını yüksek kaliteli hale getirir.

Çiçek balı ile ilgili bir diğer yanlış bilinen konu ise çiçek balının belli bir süre sonra kristalleşmesidir. Bu kristalleşme balın tamamen doğal ve katkısız bir bal olduğunun göstergesidir. Çiçek balında kristalleşmeye sebep olan temel şey, çiçek balında çiçek oranının fazlalığı ve balın içindeki polenlerdir. Kristalleşmeyen ballar içinde glikoz içeren, doğal olmayan ballardır. Bu tür ballar kaynatılarak satıldığından dolayı, içerisinde vitamin, mineral gibi insan sağlığına oldukça faydalı besin değerlerinden de yoksun ballardır. Bu sebepten ötürü katkısız bal yemek isteyen bireyler mutlaka doğal  balları tercih etmeli, bu balların da kristalleşmelerinden çekinmemelidir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
Doğrulama Kodu